WYDANIE ONLINE

W poprzednim wydaniu (Luty, Nr 6) pisaliśmy na temat przygotowanie do zamknięcia ksiąg rachunkowych i sporządzenia sprawozdania finansowego. Na zamknięcie ksiąg szkoły mają czas do końca marca, więc już najwyższa pora podjąć się tego zadania. W artykule opisujemy konkretne zadania placówek oświatowych – jak sprawnie wykonać ciążące na szkole obowiązki.

czytaj więcej »

W poprzednich wydaniach (Nr 4, Grudniowy) pisaliśmy na temat przygotowania szkoły i przeglądu przed zimą. Marzec-kwiecień to czas przeprowadzenia przeglądu po zimie. To bardzo istotne zadania, gdyż w czasie mrozu i śniegu liczne szkolne urządzenia, np. drabinki, huśtawki na placu zabaw, czy też podjazdy szkolne, dach, okna mogły ulec uszkodzeniu. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami, włączając w to nawet karę pozbawienia wolności. Warto więc szczegółowo prześledzić swoje obowiązki!

czytaj więcej »

Obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej rozwiało wiele wątpliwości dotyczące tego, gdzie przechowywać dokumenty kadrowe pracowników. Nowe rozporządzenie reguluje szczegółowo bowiem nie tylko zawartość akt osobowych, lecz również całą dokumentację w sprawach związanych ze stosunku pracy. Sprawdź, gdzie i jakie oświadczenia dotyczące uprawnień rodzicielskich należy gromadzić i przechowywać!

czytaj więcej »

Ochrona danych jest zadaniem trudnym i wymagającym permanentnych działań  ze strony organizacji. W szerszym znaczeniu ochrona danych dotyczy nie tylko danych osobowych ale również praw majątkowych, własności intelektualnej itd. W tym tekście autor skupia się na praktycznych, organizacyjnych i technicznych aspektach ochrony danych osobowych w szkole - poznaj ważne wskazówki i zastosuj w swojej szkole!

czytaj więcej »

Pytanie:Czy w rejestrze wyjść grupowych należy wpisywać także wyjścia np. na basen do obiektu oddalonego o 100 m od szkoły w ramach zajęć szkolnych klas sportowych, do pobliskiego Domu Kultury lub na plac zabaw?

czytaj więcej »

Faktura za prąd zostaławystawiona w grudniu 2018 roku, a zapłacona w styczniu 2019 r.. Do którego roku podatkowego należy ją w związku z tym zaliczyć?

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

wiper-pixel