Rekrutacja w 2020 r. według nowego rozporządzenia

Od 2020 r. obowiązywało będzie nowe rozporządzenie MEN dotyczące rekrutacji. Sprawdzamy, czy przewiduje ono nowe rozwiązania prawne.

Nie trzeba zapewnić sali przy aplikowaniu o „Posiłek w szkole”

Pytanie:Szkoła będzie składała wniosek w ramach programu „Posiłek w szkole”. Czy jeszcze przed złożeniem wniosku musi zapewnić osobną salę do spożywania śniadania?

Kolejna zmiana we wzorze świadectwa pracy

Po raz drugi w tym roku zmienia się wzór świadectwa pracy. Tym razem zmiana wynika z wydłużenia okresu na złożenie wniosku o jego sprostowanie.

MEN: Zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego 2019/2020

Jak co roku, Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020. Zbieramy informacje, jakie zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego będą realizować kuratorzy oświaty w zakresie kontroli, ewaluacji i monitorowania.

Komunikat MEN: Ważne terminy i wytyczne

W związku z początkiem roku szkolnego 2019/2020 MEN przygotowało specjalny komunikat dla placówek, przedstawiając w nim m.in. kalendarz na nowy rok szkolny oraz ważne wytyczne i nowe obowiązki osób zarządzających. Sprawdzamy i podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Wypadki przy pracy – są nowe wzory dokumentów

Obowiązuje już nowy wzór statystycznej karty wypadku oraz protokołu ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku przy pracy. Do końca roku będzie można jednak wykorzystać zapas starych wzorów.

Już obowiązuje nowy wzór świadectwa pracy!

Od 29 czerwca 2019 r. należy posługiwać się nowym wzorem świadectwa pracy, który nie zawiera już imion rodziców.

„Wyprawka szkolna” na rok 2019/2020

Rada Ministrów przyjęła uchwałę i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. Celem Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.

Terminarz zadań oświatowych

W sierpniu pamiętaj